Trwają właśnie Warsztaty / Strefa Praktyka - Regionalnego Kongresu Pożarnictwa w Rzeszowie

 

Trwają właśnie Warsztaty / Strefa Praktyka - Regionalnego Kongresu Pożarnictwa w Rzeszowie. Testy nowego projektu wyszły obiecująco - warsztaty okazały się naprawdę udane. Dziękujemy Prelegentom za wkład w przygotowanie warsztatów pod względem merytorycznym a wszystkim Uczestnikom za aktywny w nich udział...

Jak wiadomo w praktyce projektowej, należy zwróć specjalną uwagę na wybór odpowiedniej klasy systemu podwyższania ciśnienia, ponieważ różne klasy będą skutkowały różnymi kryteriami przepływu powietrza. Klasa systemu powinna być zawsze ustalona w porozumieniu z ekspertami straży pożarnej lub rzeczoznawcami ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych.

O 13.20 na przykładach projektowych dokonamy dokonamy obliczeń i doboru najlepszych rozwiązań mających na celu zabezpieczenie klatek schodowych, przedsionków oraz korytarzy.

W praktyce projektowej oprócz poprawnego wyliczenia ilości powietrza do napowietrzania trzeba także zwrócić szczególną uwagę na instalację do odprowadzenia powietrza. W celu prawidłowego działania układu zabezpieczenia przed zadymieniem konieczne jest zapewnienie upustu powietrza z kondygnacji objętej pożarem. W przeciwnym razie po uruchomieniu instalacji do napowietrzania i otwarciu drzwi, może dojść do wyrównania ciśnień i w konsekwencji do zadymienia drogi ewakuacyjnej.

O tym już za chwilę... a o 14.20 odpowiemy na pytanie jak przygotować obiekt budowlany i realizację inwestycji aby nie mieć problemów z odbiorem przez Państwową Straż Pożarną! Jeśli ktoś jeszcze nie dotarł na Warsztaty - zapraszamy. Dwa ważne tematy dopiero przed nami

 

PARTNERZY

tel: +48 22 678-58-25

e-mail: biuro@dndproject.com.pl