Tłumy specjalistów podczas pierwszego w tym roku FIRE KONGRESU

Trwa Kongres Pożarnictwa we Wrocławiu (FIRE | WROCŁAW 2018), a razem z nim konsultacje projektów i "FIRE TESTY" ważny moduł formuły kongresu w trakcie którego odbywaja się pokazy nowoczesnych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Kongres co roku przyciąga rzeszę specjalistów, projektantów, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, służb technicznych, generalnych wykonawców inwestycji i deweloperów, ale także architektów i przedstawicieli przemysłu, nie zabrakło w tym gronie stałych gości kongresu przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, rzeczoznawców ds p.poż. i inspektorów pożarnictwa z zachodniej Polski - tak jest i tym razem!

Ponad 230 uczestników tegorocznej edycji ma niepowtarzalną okazję uzyskać dostęp do wytycznych z zakresu bezpiecznych rozwiązań na rzecz poprawy bezpieczeństwa pożarowego, dobrych praktyk projektowych oraz nowoczesnych zabezpieczeń pożarowych mających wpływ nie tylko na ochronę przeciwpożarową i technicznej budynków ale bezpośrednie przełożenie na ochronę zdrowia, mienia i osób w nich przebywających.

 

fot. DND Project

 

To już 15 lat z Kongresem Pożarnictwa we Wrocławiu a co za tym idzie wymiany wiedzy i doświadczeń, edukacji oraz wskazywania dobrych praktyk w zakresie profilaktyki przeciwpożarowej. Rok 2018 to jubileusz Kongresów Pożarnictwa, dostępu do najnowszych rozwiązań, testów systemów ale przede wszystkich dostęp z tzw. pierwszej ręki do interpretacji nieustannie zmieniających się przepisów i wymogów przeciwpożarowych, których z racji chociażby wdrożenia zmian jakie zaszły w Nowych Warunkach Technicznych od 1 stycznia 2018 nie zabraknie również podczas tegorocznych makroregionalnych jego edycji. 

Dlatego już od pierwszego kongresu, we Wrocławiu nie mogło zabraknąć świeżych informacji z branży, corocznej prezentacji nowości systemów i innowacji w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej i zabezpieczeń technicznych budynków czy też komentarzy ekspertów i dyskusji gości kongresu nb. zmian jakie niesie za sobą rozporządzenie w sprawie Nowych Warunków Technicznych 2018.

Najważniejsze punkty dzisiejszego dnia to wystąpienia ekspertów poruszające najbardziej problematyczne a zarazem niezwykle istotne kwestie w temacie:

• Nowelizacji przepisów w zakresie ochrony przeciwpożarowej - czy wszystkie zmiany są słuszne?
• Klasyfikacji ogniowych odnoszących się do dachów w znaczeniu formalnym i praktycznym
• Eksploatacji obiektów budowlanych w świetle znowelizowanych przepisów z zakresu bezpieczeństwa pożarowego punku widzenia Biegłego Sądowego. Czy wpływ zmian warunków technicznych wpłynie na procedury odbiorów budynków przez organa PSP
• Fakty i mity o wentylacji pożarowej budynków - kontrowersje czy konieczność
• Współdziałanie systemów bezpieczeństwa budynku w praktyce

Aktualnie trwa panel podczas które przeprowadzone zostaną studia przypadku i analizy dla wybranych obiektów z zakresu:

• Na co zwracać uwagę przy projektowaniu akustycznych i przeciwpożarowych systemów mobilnych?
• Analiza doboru pasywnych zabezpieczeń ogniochronnych w przemyśle na przykładzie wybranych obiektów?
• Systemy detekcji gazów wybuchowych w odniesieniu do wymagań stawianych urządzeniom przeciwpożarowym
• Zagrożenia – obiekty po wybuchu gazu

Natomiast na godz. 14.00 zapraszamy wszystkich projektantów na Certyfikowane Warsztaty Pożarowe POLON-ALFA podczas których dowiedzą się Państwo: "Jak (NIE) projektować systemów sygnalizacji pożarowej"

 

Kongres trwać będzie do godz. 15.00 , więc jest jeszcze szansa aby dotrzeć na Panele Ekspertów. 

Uczestników obecnych na kongresie zapraszamy do kontaktu e-mail zaraz po nim w celu uzyskania dostępu do pobrania materiałów konferencyjnych. 

Wejdź na FACEBOOKa - kliknij "Lubię to" i obejrzyj  pełną FOTORELACJĘ z Kongresu we Wrocławiu:

 

Jeżeli nie udało się Wam zarejestrować i dotrzeć do Wrocławia, zapraszamy po kolejna dawkę wiedzy 7 marca do Gdańska. Trwa właśnie rejestracja: ZGŁOŚ UDZIAŁ

 

7 marca 2018 GDAŃSK

 

Zapraszamy

Inf. DND Project

 

PARTNERZY

tel: +48 22 678-58-25

e-mail: biuro@dndproject.com.pl